Българинът Карлос Насар подобри световен рекорд, но той няма да бъде признат
 28.04.2024 21:02

Карлос Насар подобри световен рекорд по време на състезание от Втора Бундеслигата, където вдига за отбора на Хайнсхайм. Европейският шампион закова 226 кг в изтласкването, но постижението няма да бъде признато. За рекорди във вдигането на тежести

Светлана Каменова е европейски шампион по бокс
 28.04.2024 13:49

Светлана Каменова е европейска шампионка по бокс, след като три пъти остана на второто място в континентални първенства. Една от най-добрите ни боксьорки чу химна в своя чест, след като ликува в категория до 57 килограма на първенството в

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс
 25.04.2024 14:11

Родната efbet Лига навлиза в решаващата си фаза. След края на "редовния" шампионат, първенството се разделя на 3 различни групи, в които ще се решат най-големите въпросителни - кой ще е шампион, кои отбори ще играят в Европа и кои т

ПСЖ подобри рекорд в Лига 1, Мбапе счупи лично постижение
 25.04.2024 11:39

Макар отборът на Пари Сен Жермен все още да не си е гарантирал титлата в Лига 1, френският хегемон продължава да пише история в родния шампионат. С вчерашния успех срещу тима на Лориен с 4:1 парижани записаха удължиха непобедимата си серия като го

Марица уволни треньора два дни след спечелената титла
 24.04.2024 14:12

Борислав Крачанов вече не е старши треньор на шампиона на България по волейбол при жените Марица (Пловдив), съобщи marica.bg. Два дни, след като спечелиха рекордната десета шампионска титла "жълто-сините" смениха наставника, като начело

Джокович с награда Лауреус
 23.04.2024 20:27

Сърбинът Новак Джокович е отличен за най-добър спортист за 2024 година на  Световната спортна академия "Лауреус" (Laureus World Sports Academy). Церемонията се проведе в Мадрид. Тенисистът печели наградата за пети път и по този начи

Ранна загуба в повторното завръщане на Надал
 18.04.2024 08:31

Повторното голямо завръщане на Рафаел Надал на корта приключи след едва два мача и при първата среща с играч от елита на тениса. В мач от втория кръг на турнира от категория АТР 500 в Барселона и на корта, носещ неговото име, 12-кратният ш

Анализи
Роден талант отвя конкуренцията и стана трикратен световен шампион по скоростно смятане
 17.04.2024 19:08

Седмокласникът Калоян Гешев от столичното 125-о Средно училище "Боян Пенев" стана трикратен шампион по скоростно смятане. Той спечели първо място на Олимпиадата по умствени изчисления, която се проведе онлайн. Калоян събра 243 точки и та

Стоичков и Балъков ще изведат звездните отбори на България
 17.04.2024 11:27

Легендите Христо Стоичков и Красимир Балъков ще изведат звездните отбори на България и на Етър за 100-ия юбилей на клуба от Велико Търново. Мачът и празненствата ще са на 25 април (четвъртък) на стадион "Ивайло". Имената им бяха обявени първи, като двамата са потвърдили участието си.