Новини

Тази вечер първи протест срещу Радев и кабинета пред Министерския съвет

   

  google

Първата организирана демонстрация срещу управлението на Радев и неговия кабинет е насрочена за днес, 27 юни 2026 г., от 18:30 ч. пред Министерския съвет в столицата. Събитието се организира в социалните мрежи и цели да изрази общественото недоволство от настоящата политическа линия в страната.

Мотивите на недоволството

Организаторите изтъкват няколко основни причини за свикването на протестната акция:

Международна изолация: Обвинения, че сегашното управление злепоставя България пред нейните евроатлантически съюзници.

Финансова стабилност: Притеснения около вземането на нови мащабни държавни дългове и висок бюджетен дефицит.

Липса на контрол: Опасения от отслабване на прозрачността и отчетността на институциите пред Народното събрание.

Реакцията на властта

От своя страна, премиерът и президентът запазват хладнокръвие пред надигащото се недоволство. По информация на БТА, Радев заяви, че не се притеснява от демонстрации и изтъкна конституционното право на всеки гражданин да протестира свободно. Според официалните изявления, кабинетът остава фокусиран върху повишаване на събираемостта на приходите и ограничаване на административните разходи.

Очаква се засилено полицейско присъствие в района на „Ларгото“ в София, като са възможни и временни затруднения в движението на градския транспорт по булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“.