Новини

Емил Дечев: Ще направим всичко кадрите на МВР да изпълнят отговорността си за честни избори

   
Емил Дечев: Ще направим всичко кадрите на МВР да изпълнят отговорността си за честни избори

Ще направим всичко, като ръководство на МВР, да дадем възможност на кадрите на ведомството да изпълнят своя дял от отговорността за провеждане на честни избори. Това заяви служебният министър на вътрешните работи Емил Дечев пред журналисти.

Това е първи коментар на Дечев след като пое поста от предишния министър Даниел Митов.

По думите му не само МВР отговаря за честните и свободни избори. "Такова задължение имат партиите, неправителствените организации, Централната избирателна комисия и "Информационно обслужване". Ние няма да избягаме от нашата част от отговорността и ще дадем всичко от себе си", категоричен бе той.

Като съдия дълбоко вярвам, че правова държава не е куха фраза в Конституцията и поради това в работата си ръководството на МВР ще се води от решението на Конституционния съд, с което 16 депутати излязоха от Народното събрание, а на тяхно място влязоха други 16 и се сформира нова парламентарна група, добави още Дечев.

Вътрешният министър посочи, че с Даниел Митов са говорили по различни важни въпроси, включително и за трагедията на Петрохан и под Околчица.

Ще направим преглед на нашите служители по случаите в хижа "Петрохан" и "Околчица". Ако има възможност ще съдействаме за разкриване на обективната истина. Готови сме да помагаме, ако се наложи, и с чуждестранна експертиза, добави Дечев.

Той обърна внимание, че МВР няма последната дума по тези два случая, които, по неговите думи, е много вероятно да са един. Последната дума е на прокуратурата. "Има две висящи дела, по които има наблюдаващи прокурори, които седят какво се случва с разследването", обясни Дечев, цитиран от БТА.