Новини

Протестиращи затвориха движението при столичния мост Чавдар заради зоните за паркиране

   
Протестиращи затвориха движението при столичния мост Чавдар заради зоните за паркиране

Протестиращи затвориха движението при столичния мост "Чавдар" откъм бул. "Владимир Вазов". Те настояват да бъдат оттеглени промените в Наредбата за организацията на движението на територията на Столичната община, с които се разширяват зоните за паркиране в София и се увеличават цените и абонаментите за тях. В района има засилено полицейско присъствие.

Събралите се заявиха, че ще останат на пътното платно, докато не получат отговор от институциите.

"Тук сме, защото никой не ни е питал. След няколко месеца ще се събудим с такса за паркиране в кална локва. В кв. "Подуяне" няма инфраструктура, няма паркинги, не се чистят улиците от сняг и листа, няма осветление. След няколко месеца ще си плащаме за това", каза пред протестиращите Елеонора Ангелова от организаторите на протеста, съобщи БТА.

Тя заяви, че няма проблем в това да се плаща, но да се знае за какво. Кой знае къде отиват парите ни, ние не, заяви Ангелова и допълни, че районният кмет Кристиян Христов е поканен на протеста, но тя не вярва да дойде.

Ангелова призова протестът да е мирен, да не се политизира и да няма политически изказвания.