Свят

Директорите на ЦРУ и Мосад ще обсъдят с премиера на Катар примирие в Газа

   


Директорите на американското ЦРУ и израелската разузнавателна служба "Мосад" ще се срещнат днес с премиера на Катар в Доха, за да започнат преговори за ново краткосрочно споразумение за спиране на огъня в Газа и освобождаване на някои заложници, държани от групировката "Хамас", в замяна на освобождаването на палестински затворници от Израел, каза за Ройтерс запознат официален източник.

Целта на разговорите е Израел и палестинската групировка да се договорят за прекратяване на бойните действия в Газа, което би продължило по-малко от месец, с надеждата, че то ще доведе до по-трайно споразумение, каза източникът, цитиран от БТА.

Подробностите за това кои или колко заложници и затворници ще бъдат освободени като част от сделката, още не са ясни, допълни той.


Анкета

Трябва ли да се състави правителство на всяка цена?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14