Новини

Почина последният български офицер, участвал във Втората световна война

   


Само броени дни преди да навърши 101 г. си отиде последният възпитаник на Военното на Негово Величество училище (ВНВУ) – капитан Атанас Илев.

Освен възпитаник на ВНВУ той е и последният български офицер, участвал във Втората световна война.

Капитан Илев си отиде навръх големия празник Илинден.

„Отиде си един храбър и доблестен офицер - с висок морал, непоколебимо чувство за справедливост и несломим дух, един добър човек, последният рицар. Вечна му памет!“, съобщават от организацията „Един завет“.

Капитан Илиев беше кавалер на ордена „За храброст“, пише БГНЕС.


Анкета

Как се спасявате от жегата?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14