ЦСКА загуби от Лудогорец с 0:1 в историческия последен мач на стадион Българска армия

10.12.2023 20:46
  Lap.bg

ЦСКА загуби с 0:1 от Лудогорец в дългоочаквания мач от 20-ия кръг на Първа лига.

Победното попадение за гостите отбеляза бившият играч на "червените" Спас Делев в добавеното време.

Двубоят бе особено емоционален за "червените" фенове, тъй като се явява сбогуване с "Българска армия", преди славният стадион да бъде разрушен, а на негово място да бъде изграден модерен.

Пред пълните трибуни, двата тима изиграха равностоен мач, който бе прекъснат на на няколко пъти заради факли и димки покрай уникалната "армейска" хореография.

Най-интересното се случи в края. В 84' главният съдия Драгомир Драганов отхвърли претенциите на ЦСКА за дузпа, след като Марселино Кареасо падна в наказателното поле на "орлите".

Снимка: Lap.bg

В първата минута от 12-те добавеното време удар на Якуб Пьотровски бе отразен от вратаря на "червените" Густаво Бусато.

17 минути по-късно влезлият като резерва Делев попари "армейците", завършвайки атака, преминала през Пьотровски и Рик Джонатан.

В крайна сметка ЦСКА удължи на 6 мача серията си без успех срещу Лудогорец.