Икономика

Ел Би Булгарикум избра 4 доставчика на мляко

  31.10.2023 17:24  
Ел Би Булгарикум избра 4 доставчика на мляко

Държавната млекопреработвателна компания "Ел Би Булгарикум" обяви, че е избрала четири големи доставчика на българско сурово краве мляко. В конкурса за избор на доставчици са участвали 11 нови производители и търговци.

Държавната компания ще разчита и на малките земеделски производители, с които дружеството ще възстанови партньорства. Промяната в подхода на избор на доставчици според новото ръководство на компанията дава възможност за възстановяване на 100% натоварване на производствените мощности.

Общото количество, което планира да преработи държавната млечна компания за следващия месец, е 750 000 литра. Средната цена на литър е 1.06 лв., което е под средната цена на литър мляко, изкупено от дружеството за последните девет месеца, твърди още новото ръководство на компанията, което беше назначено преди месец.


Анкета

Колко пари похарчихте на Черния петък?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14