Икономика

Мъск загуби 16 милиарда долара за едно денонощие

  20.10.2023 17:19  
Мъск загуби 16 милиарда долара за едно денонощие

Американският предприемач Илон Мъск, собственик на Tesla и SpaceX, е загубил 16 милиарда долара от състоянието си само за едно денонощие, след като акциите на Tesla поевтиняха с 9%, показват данни на Bloomberg Billionaires Index (BBI), предаде агенция "Фокус".

При неотдавнашна търговия акциите на производителя на електрически превозни средства Tesla паднаха с 9,3% до 220 долара. Това се случва, след като компанията съобщи, че нетната ѝ печалба е паднала почти 1,8 пъти през последното тримесечие.

Поради тази причина състоянието на собственика на компанията е намаляло с 16 милиарда до 210 милиарда долара. Но дори това не измести Мъск от първото място в класацията на най-богатите хора в света. На второ място в списъка остава собственикът на френския производител на луксозни стоки LVMH (LVMH Moet Hennessy - Louis Vuitton) Бернар Арно, а на трето е основателят и бивш шеф на американската онлайн платформа за търговия Amazon Джеф Безос.


Анкета

Очаквате ли успешен мандат на Васил Терзиев като кмет на столицата?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14