Анализи

Делян Пеевски: Премиерът незабавно да направи необходимото да прибере невредими българските граждани

  08.10.2023 08:00  
Делян Пеевски: Премиерът незабавно да направи необходимото да прибере невредими българските граждани

Призовавам българския премиер акад. Николай Денков и правителството да предприемат незабавно необходимите действия за прибирането невредими на българските граждани, блокирани на летището в Тел Авив, за които сигнализираха медиите. Това заяви депутатът от ДПС Делян Пеевски.

Тези хора са изправени пред ужаса на тероризма, изплашени и безпомощни, без подслон, храна и вода, посочи той.

Основен и неотменим дълг на всеки представител на властта е да се погрижи за здравето, живота и безопасността на българските граждани в беда, казва още Пеевски.

Както по-рано "24 часа" писа, близо 50 българи са блокирани на летището в Тел Авив. Не е ясно кога сънародниците ни ще могат да се завърнат у нас, тъй като полетите към момента са отменени заради конфликта между Израел и палестинската военна групировка "Хамас".

По-рано днес бойците й изстреляха 2200 ракети по Израел, с което се постави началото на ден на насилие. Според израелски източници най-малко 200 души са загинали, а повече от 1100 са били ранени в Израел при голямото изненадващо нападение.

По данни на израелската армия въоръжени палестинци също така са нахлули в Израел по суша, море и въздух. Тази вечер те все още продължават да водят тежки сражения с израелски войници.


Анкета

Решили ли сте кого ще подкрепите на местните избори?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14