Анализи

Божанков: На Румен Радев явно президентството и Конституцията са му тесни

  10.07.2023 20:05  
Божанков: На Румен Радев явно президентството и Конституцията са му тесни

Президентът Радев не е в настроение, не знам доколко тезите са негови, защото Костадинов говори същото. Имам чувството, че тези изявления ги пишат на територията на Руската федерация. Президентът Зеленски го каза точно – нашият интерес е войната да спре до Украйна. Така народният представител от коалицията "Продължаваме промяната – Демократична България" (ПП-ДБ) Явор Божанков коментира срещата между държавните глави на България и Украйна на „Дондуков“ 2 миналата седмица.

Божанков не спести критиките си по адрес на българския президент, посочвайки, че Радев се стреми да завземе цялата власт в страната – и местна, и изпълнителна.

Това заяви пред бТВ Явор Божанков.

Тезата на Радев, че политиците се надпреварват кой повече ще даде на Украйна, е неуместна. На първо място - президентът Зеленски го сподели напълно тъкмо, че българският интерес е войната да спре до Украйна. Няма страна, която може да води тази борба сама. Може само дружно и солидарно можем да спрем съветската експанзия. Ако Русия продължи, то тогава има риск за всички европейски страни, в това число и България. Какъв е нашия интерес с реакторите - те няма да проработят в Белене. Нали никой не има вяра, че Русия ще построи Белене. Ние продаваме реакторите единствено на цената, на която са купени, или даже по-висока, уточни той.

Ние имаме интерес да вършим нови нуклеарни мощности, само че мястото им е в Козлодуй, където това е допустимо, добави той.

Не знам що за цинизъм е да поискаш мир не от Митрофанова, не от Путин, не от Русия, а от жертвата - от Украйна. Това е цялостен парадокс. Неслучайно Радев разгласи Крим за съветски, не инцидентно първи сподели, че Русия явно ще завоюва тази война и не знам за какво просто не си каже в прав текст, че съгласно него Русия би трябвало да завоюва тази война, разяснява той.

Той ръководи България година и половина и даже един път не изиска мир от Русия, за какво?, добави той.


Анкета

Одобрявате ли приетите промени в Закона за защита от домашно насилие?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14