Новини Свят

Генералният секретар на НАТО пристигна дискретно в Киев

  20.04.2023 14:30  
Генералният секретар на НАТО пристигна дискретно в Киев

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг пристигна днес в Киев на необявено посещение. За гостуването му се разбра от снимка в телеграм-канала на украинския сайт "Страна".

На официалната страница на НАТО в интернет все още няма съобщение за визитата. Това е първото посещение в Украйна на Столтенберг от началото на руската агресия. 

Веднага след пристигането си той се поклони пред мемориала в памет на убитите в боевете украинските войници и разгледа повредена руска бойна техника, изложена на централния площад в Киев.

Украйна се готви за контранастъпление тази пролет, но има съобщения, че може да го отложи за лятото поради недостиг на муниции. Запитан от кореспондент на ТАСС в Брюксел дипломат казал: "Посещението на Столтенберг в Украйна е последният етап от подготовката за срещата на 21 април във военновъздушната база Рамщайн в Германия, на която ще бъдат обсъдени мерки за военна подкрепа на страната преди очакваната контраофанзива на украинската армия".

ПОД ПОГЛЕДА НА КРЕМЪЛ

Предотвратяването на присъединяването на Украйна към НАТО "остава една от целите на специалната военна операция", заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков в коментар за днешното посещение на генералния секретар на Столтенберг в Киев.

Оттам допълниха, че "във връзка с посещението Кремъл няма оценки за перспективите за присъединяване на Украйна към НАТО".

По-рано чешкият президент Петр Павел заяви, че Украйна може да бъде приета в НАТО след края на войната. Същото заяви и Столтенберг.


Анкета

Одобрявате ли Мария Габриел за премиер?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14