Ансамбълът на България за девойки спечели златен медал на пет въжета

09.04.2023 19:18
  БТА

Ансамбълът на България за девойки спечели златен медал на пет въжета и бронзов на пет топки на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика "София къп". Турнирът се провежда в зала "София". Отборът завършва надпреварата с три отличия, от които две златни, след като вчера взе и титлата в многобоя, съобщи БТА.

Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова получиха оценка от 27.950 точки за композицията си с пет въжета, от които 13.000 за трудност, 7.900 за артистичност и 7.100 за изпълнение, но имат 0.050 наказание.

Възпитаничките на Кристина Илиева и на Жанина Иванова допуснаха грешки в съчетанието си с пет топки, включително излизане на уред и гимнастичка извън терена, и бяха оценени с 27.650 точки (13.800 за трудност, 6.300 за изпълнение, 8.150 за артистичност, 0.600 наказание).

На пет въжета на второ място е Израел с 27.450 точки, а на трето - Казахстан с 26.500 точки.

На пет топки шампион стана отборът на Израел с 29.450 точки, а среброто е за Казахстан с 27.800 точки.

Златната медалистка в многобоя Никол Тодорова и бронзовата Елвира Краснобаева спечелиха по един златен и един бронзов медал на финалите на отделните уреди при девойките. Тодорова стана шампионка на лента и трета на топка, а Краснобаева взе златото на обръч и бронз на бухалки.

На финала на обръч Елвира Краснобаева игра много силно и получи оценка от 32.600 точки, от които 16.100 за трудност. Втора се нареди Лиляна Левинска (Полша) с 30.800, а трета е Амалия Мария Лика (Румъния) с 30.200 точки.

На топка Никол Тодорова взе бронзово отличие с 28.950 точки.

Българският щаб подаде контестация за оценката, която беше отхвърлена. Златен медал на уреда завоюва рускинята, която представя Кипър Вера Туголукова с 30.150 точки, а сребърното отличие взе представителката на Италия Лара Манфреди с 28.950 точки.

Елвира Краснобаева допусна грешка на бухалки и остана трета с 29.000 точки. Шампионка отново стана Вера Туголукова с 29.650 точки, а втора се нареди Лиана Рона (Израел) с 29.150 точки.

На лента Никол Тодорова имаше една неточност в началото на съчетанието си, но получи най-високата оценка от 28.450 точки и взе златото. Втора и трета са съответно Вера Туголукова (Кипър) 28.350 и Лара Манфреди (Италия) с 27.700 точки.

До момента българските гимнастички са спечели 11 медала от турнира, от които 6 златни, 1 сребърен и 4 бронзови.

Шампионката в многобоя Ева Брезалиева и носителката на сребърен медал Татяна Воложанина ще участват на всичките четири финала. Турнирът се очаква да приключи около 19.00 часа.

Очаквате ли да се разкрие кой стои зад атентата срещу Иван Гешев?