Свят

Париж забранява електрическите тротинетки

  03.04.2023 19:14  
Париж забранява електрическите тротинетки

Париж забранява електрическите тротинетки. Така Франция стана първата европейска държава, която предприема толкова крайни мерки. Кметството обясни, че решението е свързано с опасения за сигурността на пешеходците.

По-рано компаниите, които предлагат наем на електрическите скутери в града, предложиха да актуализират изцяло правилника за управление на тротинетките. Въпреки това вотът беше абсолютно категоричен - цели 89% - „за” забраната им. По данни на полицията в Париж, само за миналата година трима души са загинали на пътя и близо 500 са били ранени при инциденти с електрически тротинетки.

„Тук съм, за да гласувам „против” скутерите в Париж, защото мисля, че те често причиняват инциденти, както за тези, които ги карат, така и за пешеходците. В моята лекарска практика срещам много подобни инциденти, причинени от скутери, така че наистина виждам негативните ефекти”, коментира Одри Кордие, лекар.

„Единственият начин да виждам по-често внуците си, които живеят на другия край на Париж, е да могат да карат скутери. Понякога метрото или автобусите не работят, а и обикновено с тях пътуват между 45 минути и час. Със скутера пристигат за 25 минути”, казва пенсионерката Кристин Ле Бре.


Анкета

Очаквате ли да се разкрие кой стои зад атентата срещу Иван Гешев?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14