Свидетелските показания за причините за инцидента от събота, при който в София загина таксиметров шофьор, са противоречиви. 17-те разпитани свидетели са описали два сценария за сбиването, информират от държавното обвинение.
Заради следи от побой е назначена съдебно-медицинска експертиза на обвиняемия, че е причинил по непредпазливост смъртта на 34-годишния Христо Йорданов. Чакат се и резултатите от експертизата, която да каже от какво точно е починал той.
След среща с представители на таксиметровия бранш, на които е обещал експертно съдействие за техни законодателни инициативи, главният прокурор Иван Гешев увери:
"Аз като главен прокурор и прокуратурата ще направим възможното и невъзможното, за да има справедливост".
