Икономика

Деница Златева (Булгаргаз): Очакваме цената на газа за октомври да е под 240 лева

  21.09.2022 09:49  
Деница Златева (Булгаргаз): Очакваме цената на газа за октомври да е под 240 лева

Има интерес към търговете за втечнен газ. Това заяви в ефира на бТВ Деница Златева, изпълнителен директор на Булгаргаз.
По думите ѝ така са организирали процеса, че да има максимална конкуренция между фирмите. "Случвало ни се е да ни дават оферти и пред сградата с офиса ни. Това не се прави така, трябва да се спазват конкретни процедури", обясни още тя.
Очакваме цената на газа за октомври да е под 240 лева.  Предприехме действия, за да получим доставки от "Газпром", но нямаме отговор от тях, категорична е Златва.
Това, което правим с действията си е, че за нас газовите доставки не са шега и се опитваме да ги подсигурим
Що се отнася до финансовото състояние на "Булгаргаз", то тя заяви, че са подобрили събираемостта. "Послушахме бизнеса на срещата с Щаба и сме по гъвкави в дневните доставки. "Булгаргаз" днес изплаща доставките си изцяло. Бизнесмоделът се е променил. Има разбиране в потенциалните доставчици за начините на плащане", обясни изпълнителният директор на дружеството.
"Топлофикация София" дължат 410 млн. лева. на "Булгаргаз".
Сключено е тристранно споразумение между нас, Топлофикация и фонда за сигурност. Проблемът с Топлофикация е хроничен. Не можем да си позволим "Булгарга"з да изпадне в несъстоятелност. Ще има отопление тази зима. Ако нямаме руски газ, които е част от микса, то ние ще осигурен достатъчно друг. Интерконекторът с Гърция ще заработи. Цената която подадохме към КЕВР е със 104 лева по- ниска като той заработи. Водим преговори с азерската страна за още газ", каза Златева.


Анкета

Притеснявате ли се от ескалацията на войната и от реална заплаха за страната ни?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14