Новини

Асен Василев предаде управлението на финансите на новия служебен министър

  02.08.2022 15:02  
Асен Василев предаде управлението на финансите на новия служебен министър

"Радвам се, че такъв добър специалист ще ръководи държавата в следващите месеци". Това заяви бившият министър на финансите Асен Василев.

"Оставяме страната в добро икономическо състояние. Като цяло бюджетните постъпления вървят добре, много се радвам че заедно с госпожа Велкова успяхме да постигнем няколко неща: успяхме да покажем, че може да се направи много широка социална програма, знаете, че доходите на пенсионерите се вдигнаха. Към момента държавният дълг е 2 млрд. по-малко, отколкото когато поехме това управление", заяви Василев.
"Благодаря на министър Василев за доверието и сътрудничеството ни. Приоритет ще бъде провеждането на изборите, усилията ще бъдат към държавния бюджет, ще съставим базов бюджет за 2023 година, спазвайки бюджетната процедура, и ще работим по плана за въвеждане на еврото". Това заяви новият служебен министър на финансите Росица Велкова.

"Ще запазя работата в екип и доверието, което ми гласуваха", допълни още тя.


Анкета

Кой, според вас, ще спечели изборите на 2 октомври?


Резултати
Видео
Да смениш гума на движеща се кола за малко над 1 минута
 24.07.2022 20:22      
Видео
Излезе първият трейлър към сериала по Властелинът на пръстените
 19.07.2022 20:29