Свят

Екстремна гореща вълна в Испания отне живота на 43 души

  15.07.2022 18:33  
Екстремна гореща вълна в Испания отне живота на 43 души

За два дни екстремната гореща вълна в Испания е отнела живота на 43 души. Това съобщи телевизионният канал Telecinco.

По негова информация Институтът по здравеопазване "Карлос III", подчинен на Министерството на здравеопазването на кралството, е преброил, че на 10 и 11 юли в Испания са починали 43 души заради прекалено високите температури. Като предава телевизионния канал Antena 3, повечето от тях са над 75 години.

През юни в кралството са регистрирани 829 смъртни случая, свързани с горещото време, а през юли - 111.

Държавната метеорологична агенция на Испания повиши нивото на опасност в повечето региони до жълто (опасност) и оранжево (висока опасност) заради горещата вълна. Освен това редица провинции повишиха нивото на тревога до най-високото - червено (изключителна опасност). Температурите се очаква да достигнат почти 45 градуса.


Анкета

С какво ще запомните кабинетът на Кирил Петков?


Резултати
Видео
Мистър Хепи фейс: Най-грозното куче в света
 28.06.2022 18:25      
Видео
Баща зарадва 5-годишната си дъщеря с Rolls-Royce Cullinan
 24.06.2022 22:00