Това заяви министърът на околната среда и водите Борислав Сандов. Той добави, че "онези, които не замърсяват, страдат от замърсения въздух. И тези, които не пушат, по същия начин страдат от тези, които пушат". Това според Сандов било не само индивидуален избор, а въпрос на обществена отговорност.
Кога Борислав Сандов говори истината? Когато направи кампания със зелените за узаконяване на марихуаната с външно финансиране и пуфкаше свити джойнтчета публично. Или сега, когато стана министър и сади дръвчета? Може да е осъзнат избор, но надали. По-скоро е лицемерие. Зелените в цяла Европа и в Америка правят скъпи кампании за легализиране на марихуаната. Парите са значителни и не се знае откъде идват.
Егото на Сандов е изключително ярко изразено. Той е навсякъде. В медиите говори като последна инстанция за Украйна и бежанците. Не пропуска коктейл на големи фирми и работодателски организации. Въобще си прави личен пиар колко важен министър и вицепремиер е. Сандов до назначаването му за министър няма нито един ден трудов стаж, въпреки че е на над 40 г. Преди години един вицепремиер си беше признал "егати държавата, щом аз съм и вицепремиер".
ЕМИЛИЯН КЪНЧЕВ
