Анализи

Новата директорка на РИОСВ Велико Търново дала поръчки на Тома Белев за 2 млн. лв.

  03.02.2022 14:01  
Новата директорка на РИОСВ Велико Търново дала поръчки на Тома Белев за 2 млн. лв.

От вчера РИОСВ Велико Търново е с нов директор. Това е Мая Радева бивш директор на природен парк „Българка“. Тя е била член и на частното НПО на Тома Белев -Асоциация на парковете.

Близките отношения на Мая Радева със семейството на Белев са скрепени и финансово. Радева е дала на фирми и неправителствени организации свързани с Тома Белев и жена му Весела Кавръкова, която е шеф на WWF  за България  поръчки за почти 2 млн.лв. Включително и разработване плана за управление на парк „Българка“.

От един месец Тома Белев е зам.-министър на екологията. Буквално 5 дни след неговото назначаване, Министерски съвет прие плана на парк „Българка“ правен от Белев без да е извършена задължителната екологична оценка.

Сега за благодарност за раздадените милиони, Мая Радева е  назначена от Борислав Сандов и Тома Белев за директор на РИОСВ Велико Търново. Промяната продължава!

Горан Георгиев.


Анкета

Усещате ли ускоряването на инфлацията?


Резултати
Видео
Звездата на смъртта. Астрономи наблюдаваха експлозията на червен супергигант в космоса
 16.01.2022 17:39      
Видео
Продава се кемперът на Уил Смит
 10.01.2022 14:10