Франция би Испания и триумфира в Лигата на нациите

11.10.2021 08:31

Франция спечели Лигата на нациите, след като постигна пълен обрат срещу Испания на "Сан Сиро". "Петлите" се наложиха с 2:1 във финалния сблъсък.

Първото полувреме не предложи интересни ситуации пред двете врати, като и трите попадения паднаха след почивката.

"Ла Фурия" откри резултата в 64-ата минута чрез Микел Оярсабал, но само 120 секунди по-късно Карим Бензема възстанови равенството. В 80-ата минута звездата на французите Килиан Мбапе се оказа на точното място, за да се разпише за крайния успех.

На полуфинала Испания прекъсна впечатляващата серия без загуба на Италия, след като се наложи над европейския шампион с 2:1. Франция пък сътвори впечатляващ обрат срещу Белгия, след като постигна пълен обрат от 0:2 и в крайна сметка триумфира с 3:2.

По този начин световният шампион от 2018 година се превърна във втория носител на титлата в надпреварата, след като първото издание на турнира бе спечелено от Португалия./Dnes