Севда Асенова на полуфинал за купа Балкан

07.10.2021 16:04

България с  един медал още след първия ден на международния турнир за жени купа „Балкан“. Надпреварата в София се организира за седми път, като за участие в нея се записаха боксьорки от 16 страни. Носителкa на минимум бронзови отличия стана Севда Асенова. Тя се класира за полуфиналите на турнира.

В категория до 48 килограма Севда Асенова стартира участието си с победа с неединодушно решение над рускинята Дария Салиндер. Родната състезателка, бивша европейска шампионка, направи силен мач, в който успя да наложи своя стил срещу неудобна и опасна противничка. Победата класира Асенова на полуфиналите, където тя ще боксира с водещата състезателка на Англия Деми-Джейд Резстан. Мачът им е на 8 октомври.