Продължават новите консултации при президента Румен Радев за връчване на следващ проучвателен мандат за съставяне на правителство.
Малко след 15.15 часа започна срещата на Радев с представителите на „Движението за права и свободи“. По-рано днес при държавния глава влязоха депутати от „Демократична България“, а по-късно ще посрещне и „Изправи се БГ! Ние идваме!“.
"За втори път провеждаме консултации за съставяне на кабинет. На всички ни е ясно, че страната е изправена пред кризи. На всички ни е ясно, че само редовен кабинет с широка подкрепа може да изведе страната от криза", заяви Радев в началото на срещата му с представителите на ДСП.
Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ посочи, че в момента страната ни е и в политическа криза.
"Нашата заявка беше, че безусловна подкрепа няма и непотърсена подкрепа също. Под безусловна подкрепа имаме предвид - възстановяване на нормалността в политиката и възстановяване на държавността, както и демокрацията в страната", заяви Карадайъ.
Страната има нужда от редовен кабинет, категоричен е той. "Нашия дял и нашия принос в името на стабилността на страната и в името на сигурността на гражданите винаги сме го давали и пак ще си го дадем", обяви лидерът на ДПС.
Радев използва възможността да упрекне Карадайъ, че не е останал на заседанието на КСНС. Карадайъ отвърна, че причината за напускането му е темата за бюджета, която е била повдигната без да е предвидено, а е било необходимо да се обсъди ситуацията с коронавируса.
Карадайъ попита Радев и за гражданството на служенбия министър Кирил Петков, а президентът отвърна, че не е удачно точно от ДПС да повдигат темата.
Във вторник президентът се срещна с представителите на "Има такъв народ", ГЕРБ-СДС и "БСП за България"./Darik

