Новини

Минеков обесни, че е сгрешил за таксата за Лувъра

  02.07.2021 17:21  
Минеков обесни, че е сгрешил за таксата за Лувъра

Служебният министър на културата проф. Велислав Минеков призна, че е допуснал грешка при изнасянето на информация, че преди шест години сме заплатили 700 000 лв., за да покажем културното си наследство в Лувъра. В ефира на телевизия „7/8“ той все пак потвърди, че според него изложбата е била в „един нещастен коридор“, а като особено притеснителен определи факта, че няма никакви последващи приходи от нея.

Велислав Минеков заяви, че показването на тракийското злато в Лувъра е било заради национален комплекс за малоценност и заради желанието на Вежди Рашидов да си направи пиар.

Служебният министър каза, че е водил специален разговор с Георги Йорданов – негов предшественик по времето на социализма, който му е потвърдил, че първото изнасяне на съкровищата е било през 1974 г. в „Смитсониън“ и е донесло на Народна република България приходи от около 5 млн. лв., пише „Площад Славейков“.


Анкета

Какво ще си пожелаете за Новата 2022 година?


Резултати
Видео
Кой Android смартфон се зарежда най-бързо
 28.11.2021 20:31      
Видео
Румен Радев пее и свири на китара
 25.11.2021 16:09