Автомобили

Шкода Октавия е кола на година в България

04.06.2021 20:39

Новата генерация на Skoda Octavia спечели титлата "Кола на годината" в България. Чешкият автомобил събра най-много точки от гласуването на членовете на "Прес Авто Клуб България", изпреварвайки останалите победили в отделните категории.

В конкурса, финалната част на който се проведе преди минути в столицата, взеха участие всички нови модели, които са постъпили в продажба у нас през 2020 година.

След предварителна пресявка до финала достигнаха по пет автомобила във всяка от шестте категории, които са: лек автомобил, кросоувър, многофункционален, градски, премиум и еко. Победителите от тези категории си оспорваха голямата награда "Кола на годината". Ето и призьорите в отделните категории:

И кола на годината в България е...

Лек автомобил - Skoda Octavia - 133.5 точки (2 място VW Golf 8 - 103.5 т., 3 място - Dacia Sandero - 81 т.)

Кросоувър - Land Rover Defender - 105 точки (2 място Renault Captur - 101 т., 3 място Audi Q3 Sportback - 80.5 т.)

Многофункционален автомобил - Volkswagen Caddy - 132 точки (2 място Isuzu D-Max - 113 т., 3 място Suzuki Jimny LCV - 91 т.)

Премиум автомобил - Mercedes-Benz S-Klasse - 118.5 точки (2 място BMW M8 - 92.5 т., 3 място Audi e-tron GT - 90 т.)

Градски и еко автомобил - VW ID.3 - 124 и 128 точки, съответно във всяка от двете категории.

Ще припомним, че през миналата година, наградата "Кола на годината в България" бе присъдена на Volkswagen T-Cross, а през 2019-а победител стана Peugeot 508. Основни спонсори на тазгодишното събитие бяха OMV, Уникредит и Лазурит 94.

Какво ще си пожелаете за Новата 2022 година?