Зрелищна победа на Ливърпул срещу Манчестър Юнайтед с 4:2

14.05.2021 09:32

Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 4:2 на стадион "Олд Трафорд" в отложен мач от 34-тия кръг на английската Висша лига.

Двата тима изиграха вълнуващ двубой, който до последния момент криеше много въпросителни. Домакините излязоха напред в 10-тата минута чрез Бруно Фернандеш, но още до края на първата част гостите обърнаха резултата в своя полза. Точни за "мърсисайдци" бяха Диого Жота(34') и Роберто Фирмино(45').

През второто полувреме Ливърпул нанесе трети удар, като точен отново бе Фирмино(47'). Маркъс Рашфорд направи резултата 2:3 в 68-мата минута и върна интригата, но в последната минута Мохамед Салах се разписа и сложи точка на спора.

Това бе първа победа за Ливърпул на "Олд Трафорд" от 7 години и тя дава надежди на "мърсисайдци", че все пак ще успеят да се класират в Топ 4. Към момента те заемат 5-то място, на 4 точки от Челси, но и с мач по-малко. Юнайтед се намира на второ моясто и отдавна си е подсигурил участие в Шампионска лига за следващия сезон./ Gol.bg

Одобрявате ли кадровите промени на служебния кабинет?