Свят

Откриха ваксинационен център от типа драйв-тру в Румъния

  25.04.2021 09:47  
Откриха ваксинационен център от типа драйв-тру в Румъния

В южния румънски град Дева, на паркинга на най-големия мол в града, от днес сутринта работи първи за страната ваксинационен център от типа "драйв-тру" съобщава частната телевизия Диджи 24.
Десетки автомобили се наредиха на опашка няколко часа преди откриването на центъра. Желаещите получават ваксинна доза през прозореца на автомобила, без да слизат.

От съседните населени места и окръзи също пристигнаха хора, които искат да се имунизират.
През първите два часа бяха ваксинирани над 200 души с препарата на  Pfizer/BioNTech. Организаторите смятат, че до края на деня броят на ваксинираните ще надхвърли 400 души.

Хората оцениха положително акцията на местните власти. Мнозина споделиха, че са опитвали да си насрочат ваксинация в електронната платформа за тази цел, но ще мине много време, докато дойде техният ред. Други се възползваха от възможността да се ваксинират веднага без предварителни записвания.
"Драйв-тру" центърът за ваксинация работи от 10.00 до 19.00 часа.


Анкета

Какво очаквате от служебното правителство?


Резултати
Видео
Нов дрон DJI с уникална камера за $ 1000
 20.04.2021 19:48      
Видео
Дейвид Бекъм с най-мощното Maserati Levante
 15.04.2021 20:19