Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира в Сингапур

24.02.2021 18:53
  БТА

Българският тенис талант Адриан Андреев отстъпи в мача си от втория кръг в основната схема на ATP 250 турнира в Сингапур.

Андреев загуби с 1:6, 7:5, 3:6 от №114 в световната ранглиста Алексей Попирин от Австралия. Срещата продължи почти два часа. Българинът стигна дотук след първата си победа над играч от топ 100. Това се случи в първия кръг срещу южноафриканеца Лойд Харис.

Попирин стигна първи до пробив за 3:1 в първия сет. Адриан допусна още брейк в края на първата част и я загуби с 1:6.

Във втората част Андреев успя да отрази две точки за пробив и изравни за 2:2. При 2:3 Ади отново отрази две точки за пробив от 15-40. Адриан стигна до първата си точка за пробив в своя полза при 3:3, но не успя да се възползва. При 6:5 Андреев поведе с 40-0 и от втората си възможност изравни резултата в сетовете.

Попирин поведе с пробив за 3:2 в решителната трета част. Ади допусна още един брейк и загуби сета с 3:6.

Така Андреев заработи 20 точки и ще се изкачи в топ 400 в световната ранглиста.