Литекс - Миньор 5:1

27.09.2020 18:58

Литекс разгроми Миньор с 5:1 в последна среща от 8-ия кръг на Втора лига.

Първото попадение в мача бе реализирано в 19-ата минута след груба грешка и неразбирателство в защитата. Топката бе центрирана по земя за Стефан Неделчев, който отбеляза за 1:0.

В добавеното време на първата част Християн Петров удвои преднината на Литекс, след като засече центриране с глава.

В 62-рата минута Литекс организира бърза контраатака и Добромир Бонев, останал сам срещу вратаря на Миньор, не пропусна да отбележи за 3:0. В 70-тата минута преднината на тим от Ловеч стана още по-изразителна. Влезлият като резерва Борис Тютюков отправи удар, който дойде след избиване на Леонтиев и вкара топката в мрежата за 4:0.

Само две минути по-късно Реджеб Халил успя да отбележи почитно попадение за Миньор. В 75-тата минута Добромир Бонев се разписа за втори път в срещата, за да оформи крайното 5:1.