ЛА Лейкърс спечели първия мач от серията с Денвър! Антъни Дейвис с 37 точки

19.09.2020 17:22

Лос Анджелис Лейкърс победи Денвър Нъгетс със 126:114 в първия мач от финала в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

С основен принос за успеха на "езерняците" бе тежкото крило Антъни Дейвис, който вкара 37 точки и добави 10 борби на сметката си. Усилията му бяха подпомогнати от Кентейвиъс Колдуел-Поуп, който завърши с 18 точки, а звездата ЛеБрон Джеймс вкара 15, но направи и 12 асистенции, основната част от тях към Дейвис. Силен мач изигра и центърът Дуайт Хауърд, който реализира 13 точки от пейката.

За символичните гости от Денвър Никола Йокич и Джамал Мъри бяха най-полезни с по 21 точки, а новобранецът Майкъл Портър-младши направи "дабъл-дабъл" от 14 точки и 10 борби.

Играчите на Майк Малоун обаче изглеждаха уморени след дългите серии от по седем мача срещу Юта Джаз и Лос Анджелис Клипърс в предишните два кръг на елиминациите и трудно намираха отговор за бързата игра на съперника. Играчите на Денвър бяха равностойни само в първата четвърт на мача, която спечелиха с 36:34, но в следващите два периода бяха надиграни и в един момент преднината на Лейкърс достигна внушителните 27 точки.

В последната четвърт мачът се доиграваше, което позволи на "златните буци" да намалят пасива си до крайните 12 точки.

Вторият мач от серията, в която се играе до четири успеха, е в нощта на неделя срещу понеделник.