"Левски" стъпи накриво срещу "Локо" Пловдив и се прости с евротурнирите

13.07.2020 10:10
\
  lap.bg

"Левски" отстъпи с 1:2 на "Локомотив" Пловдив като домакин в среща от последния 31-ви кръг в Първа лига. Така "сините" пропуснаха възможността да отидат на бараж за Лига Европа. За него се класира отборът на "Славия", който победи с 3:1 "Лудогорец" и си осигури третата позиция в първенството.

На "Герена" "Левски" поведе с гол на Насиру Мохамед още в 5', но гостите осъществиха обрат с попадения на Доминик Малонга в 33' и 75'.

В крайното класиране първи е вече 9-кратният шампион "Лудогорец" с актив от 72 точки, следван от ЦСКА с 59, "Славия" на третото място с 55 и "Левски" четвърти с 53. Шестицата допълват носителят на Купата на България "Локомотив" Пловдив също с 53 точки и "Берое" с 49.

В баража за Лига Европа "Славия" излиза срещу "Ботев" Пловдив. Двубоят е следващата неделя (19 юли).

На "Герена" първото положение се откри пред Малонга от състава на гостите, чийто удар в 4' бе спасен от вратаря Георги Георгиев. Само минута по-късно обаче "Левски" поведе чрез Насиру Мохамед, който получи извеждащ пас от Станислав Костов и преодоля Мартин Луков.

Попадението мотивира "сините" и няколко минути по-късно Костов бе близо до втори гол, топката обаче се отби в гредата след негов изстрел.

Впоследствие "Локомотив" пое инициативата и стигна до изравнително попадение в 33', когато стражът Георгиев излезе неразчетено при едно центриране от корнер, а Малонга прати топката в мрежата зад него с глава.

Треньорът на "Левски" Георги Тодоров потърся промяна, пускайки в игра Мартин Петков вместо Мохамед, но този ход не повлия особено на съотношението на силите.

Четвърт час преди края "Локомотив" взе трите точки след отлично изпълнение на Малонга от воле. До края "Левски" не намери сили дори да притисне съперника и завърши сезона по разочароващ начин - с три поредни загуби.

Съставите

"Левски": Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Мартин Райнов, Иван Горанов, Илия Юруков, Франко Мазурек, Паулиньо, Стайн Спиeрингс, Насиру Мохамед, Станислав Костов

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Акинсола Акиниеми, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Валентин Пулиезе, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Николай Николаев, Лукас Салинас, Доминик Малонга

Съгласни ли сте да тестват децата ви в училище?