28.03.2024 12:16

Около 153 хиляди са младежите у нас, които нито учат, нито работят. Макар и делът им да остава висок за средния в Европа, добрата новината е, че намаляват с най-бързи темпове. Работещите са ангажирани основно в търговията и охранителната дейност.

Синер и Медведев пак показаха класа
 28.03.2024 09:01

Победителят от Откритото първенство на Австралия Яник Синер от Италия стана първият полуфиналист на тенис турнира в Маями от сериите Мастърс 1000. Синер, който има само една загуба от началото на 2024 година, се наложи над чеха Томаш Махач

Шоу
Нов световен формат превзема телевизионния ефир в България
 27.03.2024 21:03

Нов световен хит ще завладее българския телевизионен ефир съвсем скоро. Като новатор в програмирането и пионер в налагането на много международни формати, NOVA ще представи за първи път в България най-новото телевизионно предаване – „С

Икономика
Carrefour се върна в България. Отвори първите два супермаркета
 27.03.2024 17:36

Ето къде се намират те: Преди 7 гoдини тъpгoвcĸaтa вepигa Carrefour излезе от българския пазар, но в края на минлата година обяви, че се завръща отново. Днес - 27 март - в Со

Шоу
Топ 3 на най-посещаваните дестинации от българите през пролетта
 26.03.2024 13:25

Настъпилият официално пролетен сезон се оказва най-предпочитаният за резервиране на почивки и екскурзии, особено ако става въпрос за пътуване до европейски дестинации. Това сочат и данните на онлайн туристическата агенция Vola.bg, която стъпи на б

Елвира Краснобаева със злато на обръч, Ева Брезалиева спечели бронз на топка на Световната купа в Атина
 24.03.2024 18:41

Българските състезателки спечелиха още два медала в първите два финала на отделните уреди при жените на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция). Елвира Краснобаева заслужи златото на обръч, а Ева Брезалиева бронз на топка.

Ивет Горанова със злато от международен турнир в Сърбия
 24.03.2024 11:57

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал от 53-о издание на международния турнир по карате "Златен колан" в сръбския град Чачак.